Numer 4/2016

Stare powiedzenie mówiło, że przez żołądek trafia się do serca. W tym numerze E!stilo parafrazujemy je nieco i twierdzimy, że przez żołądek i jelita dochodzimy do zdrowia. Nasz układ pokarmowy jest znacznie ważniejszy dla nas niż nam się często wydaje. Przede wszystkim jest bardzo wielki.

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że rura układu pokarmowego ma aż 8 metrów długości? I to wszystko mieści się w naszym brzuchu? W każdej medycynie naturalnej (np. chińskiej czy ajurwedzie) jedzenie i jakość trawienia miały od wieków podstawowe znaczenie i były w centrum zainteresowania. Oczyszczaniem jelit i zmianą odżywiania leczono wszelkie, nawet najgroźniejsze choroby. Medycyna zachodnia w tym względzie pozostawała nieco w tyle.

Na szczęście nauka dochodzi obecnie do podobnych wniosków. Jelita nazywa się np. drugim mózgiem. Dostrzega się niesamowite związki między bakteriami jelitowymi a odpornością.

W tym numerze E!stilo, okiem wielu ekspertów spojrzymy na przeróżne zależności pomiędzy zdrowiem jelit a jakością naszego życia. Niezwykle ciekawych gości zaprosiliśmy do wywiadu okładkowego. Jola Słoma i Mirek Trymbulak – to dziś już prawdziwe ikony kuchni wegańskiej i bezglutenowej. Rozpoczynali swoje kariery jako projektanci mody a dziś skupiają się przede wszystkim na promocji naprawdę zdrowej i jednocześnie smacznej kuchni. Udowadniają praktyce, że będąc osobami kreatywnymi można idealnie połączyć wykwintne smaki, prostotę przygotowania z prozdrowotnym stylem odżywiania. Nasi goście dzielą się z nami także swoimi przepisami, które możemy wykorzystać podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycyjnie rozwijamy wątek psychosomatyki w zdrowiu. Pokazujemy jak cenną wiedzą jest rozwijający się coraz intensywniej nurt Totalnej Biologii, która niezwykle precyzyjnie opisuje zależności między przeżywanymi konfliktami psychicznymi a efektami zdrowotnymi.

Ponieważ zbliża się koniec roku i kolejny numer ukaże się już w 2017 r, to tradycyjnie życzymy wszystkim naszym czytelnikom Zdrowych (ale tak naprawdę…) i Radosnych (czyli nie stresujących…) Świąt Bożego Narodzenia oraz kreatywności przy wymyślaniu noworocznych postanowień poprawy naszego stylu życia, a potem konsekwencji przy ich wdrażaniu.

Zakup numer E!stilo TUTAJ

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress