Joga Festiwal. VI Górski Maraton Jogi w Wierchomli

Już wkrótce ruszają zapisy na Joga Festiwal. VI Górski Maraton Jogi, który odbędzie się 23 – 26 sierpnia. Impreza ma charakter otwarty i jest skierowana do wszystkich, którzy chcą zdrowo żyć, zadbać o swój umysł i ciało. W malowniczym miejscu z przepięknym widokiem na góry spotkają się osoby z całej Polski – łączy je idea zdrowego trybu życia i zamiłowanie do aktywnego wypoczynku.

To największa otwarta impreza jogowa w Polsce, która od lat przyciąga zarówno doświadczonych, jak i początkujących adeptów tej dyscypliny. Rejestracja oraz udział w Maratonie są bezpłatne. Na uczestników czekają cztery dni warsztatów jogi, których zadaniem jest zmotywować i ułatwić sprostanie wyzwaniu, jakim jest „108 powitań słońca” – kluczowy punkt programu, prowadzony przez Wiktora Morgulca, doświadczonego trenera jogi oraz właściciela największego i najstarszego w Polsce portalu o jodze: www.joga-joga.pl.

Rosnące zainteresowanie uczestników sprawiło, że w ubiegłym roku impreza rozrosła się do rangi Festiwalu. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w zajęciach zielarsko-botanicznych, pokazie naturalnego anti-agingu twarzy, ćwiczeniach oddechowych metodą Butejki, warsztatach mindfulness czy kosmetyki naturalnej. Na terenie kompleksu odbył się koncert mis i gongów tybetańskich prowadzony przez Adama Lisa. Tego lata będzie jeszcze ciekawiej! Ambasadorami wydarzenia są m.in. medalistka olimpijska Oktawia Nowacka, dietetyczka i autorka książki „Wege. Dieta roślinna w praktyce” mgr inż. Iwona Kibil, trener Szymon Urban (znany jako „Muły i Brokuły”), a także pisarka Katarzyna Enerlich.

Tegoroczny harmonogram poszerzyliśmy przede wszystkim o zajęcia dotyczące zdrowego żywienia. – informuje Helena Chmielewska, specjalistka ds. mediów i marketingu Joga Festiwal. VI Górskiego Maratonu Jogi w Wierchomli i dodaje – Stawiamy na promocję kuchni roślinnej ze względu na jej właściwości, a także etyczny wymiar. Naszą intencją jest pokazanie zdrowej alternatywy, a nie wywieranie presji, dlatego dla gości hotelowych w menu dostępne będzie również mięso, jajka i nabiał. Wiemy, że każdy, kto spróbuje wegańskich posiłków z rąk naszych ekspertów, na długo pozostanie zainspirowany bogactwem smaków. W sekcji Vege Kulinaria spodziewać się będzie można, np. warsztatów z Violettą Domaradzką i Robertem Zakrzewskim (Kuchnia nie tylko dla joginów, czyli jak czerpać siłę z roślin), autorami książek kulinarnych, biegaczami ultra i pomysłodawcami Biegu Wegańskiego, a także nutki szaleństwa przy wspólnym wykonywaniu zdrowych słodkości z Małgorzatą Sobczyk z Fundacji Szczęśliwi bez cukru oraz Blendowania dla zdrowia i urody! z Magdą “Surojadek” Olszewską.

Górski Maraton Jogi brzmi jak wyzwanie dla zawodowców. Okazuje się, że nie jest jednak tylko dla najwytrwalszych. Najstarsza uczestniczka ukończyła go po ukończeniu 80. roku życia! Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z ubiegłorocznych edycji: w maratonie brali udział starzy i młodzi, umięśnieni i zupełnie niepozorni. To chyba autotest, ale taki, któremu przyświeca konkretny cel. – mówi koordynatorka Magdalena Mroczka.

A co o Maratonie mówi prowadzący? Asany (pozycje) wykonujemy w tym samym czasie ale każdy pracuje sam nad sobą. Ci, którzy zaczęli chodzić na jogę, bo marzyło im się stać bardziej wygimnastykowanym, stanąć na głowie, czy zrobić spektakularnego żurawia, szybko odkrywają, że joga uczy pokory. Pokazuje, że warto iść jej ścieżką w spokoju oraz skupieniu, bo liczy się droga, a nie cel. Stąd też coroczna intencja – wierzymy, że wsparcie ludzi to największa siła jaka może być nam podarowana, a im bardziej bezinteresowna, tym jest trwalsza – podsumowuje Wiktor Morgulec.

Górski Maraton Jogi w Wierchomli to wspólne wykonywanie ćwiczeń w niezwykle malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Wydarzeniu towarzyszy idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz. Pierwsze dwie edycje były prowadzone w intencji Marty Steiner, joginki która zachorowała na Guilain-Baré syndrome, powodujący paraliż ciała. Dzisiaj Marta porusza się sama. Tegoroczna intencją jest zwiększenie świadomości ekologicznej. Organizatorzy zachęcają do pobrania nieodpłatnych ćwiczeń, które pozwolą lepiej przygotować się do Maratonu: maratonjogi.pl/darmowy-kurs-jogi

Organizatorami Festiwalu są kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla – czyli Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla i ***Hotel Wierchomla Ski & SPA Resort – oraz portal Joga-Joga.pl – pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze i zdrowemu stylowi życia.

Rejestrować można się pod adresem: maratonjogi.pl/zgloszenie
Fanpage @Joga Festiwal Wierchomla

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress