Bądź świadomym twórcą życia

Chodzisz na kursy, szkolenia, warsztaty. Medytujesz. Ćwiczysz. Rozwijasz się. Lecz nadal, pomimo całej swojej wiedzy, nie radzisz sobie w życiu codziennym. Ogarnia Cię uczucie bezradności, niewiary w siebie i złości. Oskarżasz się, masz poczucie winy i czujesz się przeraźliwie samotny i odrzucony. Im bardziej pracujesz nad sobą, tym bardziej się od siebie oddalasz. Przychodzi taki moment, że nikt i nic nie jest w stanie wypełnić pustki, którą odczuwasz…

Tak naprawdę, jedyne czego potrzebujesz, to uważność, akceptacja i czułość, które tylko Ty możesz sobie dać. Tutaj zaczyna się najtrudniejsza i najpiękniejsza praca Twojego życia: powrót do siebie. Stanięcie twarzą w twarz ze sobą, zobaczenie i uznanie siebie i całego bagażu, jaki ze sobą niesiesz. Pamiętaj, że każda decyzja, jaką w życiu podjąłeś, była w danym momencie właściwa. Uznaj, bez oceniania, swoją przeszłość, swoje emocje, swoje zachowania. Bądź swoim najlepszym przyjacielem. Wszystko jest konsekwencją wzorców, które powstały w dzieciństwie. Nie były one ani złe, ani dobre. Wytworzyłeś je by się chronić. Teraz zadaj sobie pytanie, czy te wzorce nadal Ci służą.

Z własnego doświadczenia wiem, że cała praca nad sobą to pozbycie się wyrzutów sumienia, poczucia winy, niskiego poczucia własnej wartości. Gdy utożsamiamy się z takimi emocjami, przestajemy dostrzegać wewnętrzne piękno, które jest w każdym z nas. To są przekonania pochodzące z naszego umysłu. To  iluzja „sprzedana” nam przez autorytety, które wybraliśmy w dzieciństwie.

To, czego doświadczasz, jest zapisane w Twoim ciele. Niektóre z tych doświadczeń są tak przykre, że wypierasz je ze swojej świadomości. Nie masz odwagi przeżywać ich ponownie. Ukrywasz głęboko w sobie to, co boli i powoduje strach. Ciało zaczyna niedomagać. Pojawiają się napięcia, bóle, choroby tworząc blokady energetyczne. To tylko informacja, które aspekty Ciebie potrzebują jeszcze uważności. Podczas masażu wszystkie te emocje mogą zostać uwolnione. Te sytuacje nie potrzebują ponownego przeżywania, lecz wyłącznie zauważenia ich i akceptacji oraz zauważenia emocji, które są z nimi związane. Od dziecka uczono Cię, czego nie wolno, co jest niewłaściwe, co jest źle widziane w oczach innych ludzi, jakie Twoje zachowania odbiegają od normy. Nie powiedziano Ci, jak radzić sobie z własnymi emocjami. Nie powiedziano Ci, że każda z nich jest Twoja i masz do niej prawo. Mówiono Ci, że Twoje odczucia są niewłaściwe. Nauczyłeś się ignorować to, co czujesz, tracąc kontakt z własnym ja.

Nie musisz uczyć się miłości, bo jesteś miłością. To właśnie Twoje pozorne wady i niedoskonałości sprawiają, że jesteś wyjątkowy. Uznaj siebie takiego, jakim jesteś. Nie upodabniaj się do innych. Miej odwagę być najlepszą wersją samego siebie. Wyjdź z roli ofiary biorącej życie takie, jakie jest i stań się twórcą swojego życia. To ogromna odpowiedzialność, ale i ogromna wolność dająca nieskończoną ilość możliwości. Spójrz na to, co Cię otacza, na całą gamę barw, zapachów, kształtów, faktur, dźwięków. Jedne nie wykluczają drugich. I tak też jest z Tobą, z Twoimi emocjami, uczuciami, reakcjami. Uznaj je. Zrób miejsce dla każdej z nich. Dzięki nim jesteś tym kim jesteś.

Podstawą mojego masażu jest masaż hawajski, zwany również masażem otwartego serca, oparty na zasadach Huny. Istotą masażu hawajskiego jest praca z podświadomością, zmiana wzorców drugiego człowieka. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ tkwiliśmy w nich całe swoje życie, jak również odziedziczyliśmy je po swoich przodkach. Czy mamy tego świadomość, czy nie, te wzorce w nas tkwią. Dopóki nie uznamy ich, będą dla nas ogromnym ciężarem.

Moja rola w trakcie masażu polega na stworzeniu atmosfery bezwarunkowej miłości i akceptacji, bez oceny i bez oczekiwań. Masując dbam, by masowana osoba czuła miłość, szacunek i zaufanie. Często zaczynam od rozmowy. Czasami, przy pierwszym masażu, ciężko jest uzyskać takie zaufanie, żeby osoba masowana odsłoniła się. Dając masaż drugiemu człowiekowi jestem dla tej osoby, nie dla siebie. Prowadzę ją „za rękę” poprzez jej mroki. Jestem swoistym przekaźnikiem energii. Im mniej utożsamiam się z emocjami zapisanymi w ciele masowanego, tym więcej energii płynie do niego. Wydobywam i oświetlam to, co niechciane i ukryte. Tylko od masowanego zależy, czy będzie miał odwagę dokonać zmiany. Każdy masaż jest inny, wyjątkowy. Daje uczucie całkowitego otulenia, jak w łonie matki. Masowany czuje się zrelaksowany, wyciszony, spokojny. Inaczej patrzy na świat, bliskich, siebie. Otwiera się na nowe możliwości.

W trakcie masażu który wykonuję, masowana osoba doświadcza uczuć, które do tej pory wypierała i dzięki temu zauważa je i może je uznać, a to powoduje usuniecie blokad energetycznych, swobodny przepływ energii i w konsekwencji harmonię z otaczającym nas światem. Od tego momentu już nic nie blokuje naszego potencjału. Możemy określać i wyrażać siebie i swoją boską istotę oraz tworzyć swój raj na ziemi.

Potrzebna jest ogromna odwaga, wiara i miłość, aby stanąć ze sobą twarzą w twarz, spojrzeć na własne pozorne niedoskonałości, lęki, strach, nienawiść i dać im miejsce, przyjąć jako swoje. Proces ten odpowiada na wewnętrzną potrzebę zebrania wszystkich części siebie w całość, potrzebę ukochania siebie, pogodzenia, zjednoczenia. Tam, gdzie jest świadome uznanie naszych podświadomych zachowań, dochodzi do połączenia z nadświadomością. To jest droga, która sprawia, że z  roli ofiary biorącej rzeczywistość taką jaka jest, stajesz się świadomym TWÓRCĄ ŻYCIA.


Autor: Basia Lasia. Jestem certyfikowaną nauczycielką masażu Lomi-Lomi Akamana. Na bazie wiedzy i kontaktów z ludźmi stworzyłam autorską metodę masażu terapeutycznego. Pracuję bezpośrednio z energią Źródła, którą dodatkowo wzmacniam dźwiękami kryształowych mis. W ten sposób tworzę i sprowadzam nowe kody i wzorce energetyczne. Wykorzystuję wrodzone dary jasnowidzenia, jasnosłyszenia i współodczuwania. Jako Doula i Adoula współpracuję z kobietami w ciąży oraz kobietami planującymi macierzyństwo. Moje umiejętności wykorzystuję również w pracy z dziećmi prowadząc zajęcia muzykoterapii i masażu dźwiekiem. Jestem inspiratorką wewnętrznych przemian i duchowym przewodnikiem. Moje metody pracy z ciałem i duszą człowieka wciąż ewoluują samoistnie dostrajając się do zmian energetycznych zachodzących we Wszechświecie. Kontakt: 537 758 542, basia.lomi@gmail.com, www.akupunktura.net/shenmed

Więcej artykułów przeczytacie w wersji drukowanej magazynu, do kupienia w naszym sklepie internetowym, zapraszamy również na FB E!stilo gdzie znajdziecie więcej informacji na temat Ekologicznego Magazynu E!stilo Magazine oraz zdrowego i naturalnego sposobu życia

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress