Artyści na rzecz XIV Aukcji Charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”

Ewa Kuryluk, Renata Bonczar, Wojciech Plewiński, Krzysztof Ludwin i Eugeniusz Gerlach to jedni z pierwszych artystów, którzy postanowili wesprzeć XIV Aukcję Charytatywną „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”. Grono artystów przekazujących nieodpłatnie swoje prace na to dobroczynne wydarzenie rośnie z tygodnia na tydzień. Dochód z licytacji, która odbędzie się 17 października br. w Muzeum Narodowym w Warszawie, zostanie przeznaczony na terapię osób z chorobami nowotworowymi i ich bliskich.

„Kompletowanie prac trwa w najlepsze i cieszymy się, że współpracują z nami zarówno artyści już świetnie znani, jak też ci nadal budujący swoje pozycje w świecie sztuki” – powiedziała odpowiedzialna za warstwę artystyczną aukcji Anita Wolszczak-Karasiewicz, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House, która poprowadzi licytację. Do aukcji przyłączyli się do tej pory także Joanna Szumska, Mira Skoczek-Wojnicka, Rozalia Wójcik, Kazimiera Myk-Magdziak, Karol Bąk, Tomasz Kostecki, Jacek Lipowczan, Dariusz Miliński, Michał Warecki, Tomasz Tobolewski, Krzysztof Pająk, Tomasz Kawiak i Dariusz Żejmo.

„W grupie pierwszych twórców przekazujących nam swoje prace są tacy, którzy wspierali aukcję wcześniej oraz tacy, którzy po raz pierwszy angażują się w to dobroczynne przedsięwzięcie – to dobitnie świadczy, że w środowisku artystycznym jest bardzo wiele osób dobrej woli” – dodała Wolszczak-Karasiewicz.

Aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizuje już od 2007 roku Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Projekt ten wsparło dotąd ponad dwustu twórców, a wśród nich Magdalena Abakanowicz, Joanna Sarapata, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Rafał Olbiński, Witold Kaczanowski czy Chris Niedenthal. „Ze środków pozyskanych z tych licytacji mogliśmy wesprzeć już dwa tysiące osób zmagających się z nowotworami. Bardzo się staramy, aby po październikowej licytacji to grono mogło znacznie się powiększyć” – powiedziała prezes Fundacji Monika Anna Popowicz.

Wszystkie prace przeznaczone na licytację zostaną zaprezentowane na pokazie przedaukcyjnym, który odbędzie się w dniach 15-17 października w holu kinowym warszawskiego Muzeum Narodowego.

***
Bieżące informacje o aukcji:
https://www.facebook.com/ZiarnoSztukiOgrodNadziei/
http://www.ogrodnadziei.org.pl/biezaca-aukcja/

***
Jak wziąć udział w aukcji?
– osobiście – podczas Aukcji
– telefonicznie – zlecenia przyjmuje:
Anita Wolszczak-Karasiewicz, tel. 510 211 410, anita_wolszczak@artinhouse.pl
– online (więcej informacji już wkrótce)

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress