25 czerwca! Międzynarodowy Dzień Jogi!

Po dwóch edycjach Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce poznaliśmy nieco naszych sympatyków i uczestników i to Oni stanowią o wyjątkowości naszego Wydarzenia.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal Bosonamacie.pl na próbie 3743 osób (http://bosonamacie.pl/polscy-jogini-sie-policzyli), osoby ćwiczące jogę w Polsce to:
– wykształcone osoby, mieszkające w dużych i średnich miastach, które:

 • prowadzą zdrowy styl życia (lub pretendują do takiego stylu życia): świadomi konsumenci – dbający o swoje zdrowie, otoczenie, posiadający wiedzę na temat zdrowego odżywiania, dbające o codzienną aktywność fizyczną (ćwiczenia jogi oraz inne aktywności), poszukujące zdrowych i rozwijających aktywności;
 • dokonują świadomych, proekologicznych wyborów konsumenckich
 • wyznaczają trendy w swoich środowiskach: ponieważ świadomie wybierają produkty czy usługi, po dokonaniu decyzji zostają swego rodzaju rzecznikami czy Ambasadorami danej marki i rekomendują ją znajomym oraz osobom ze swojego otoczenia.

Ponadto, Dzień Jogi jest wydarzeniem prorodzinnym, łączącym pokolenia: wśród uczestników pojawia się wiele rodzin z dziećmi, dlatego w tym roku znowu rozbudowujemy program i infrastrukturę Strefy Dla Dzieci, gdzie pociechy mogą spędzić długie godziny, pod opieką animatorek, na wspólnej zabawie podczas, gdy rodzice mogą wziąć udział w lekcjach jogi wykładach, spotkaniach i innych aktywnościach w ramach Dnia Jogi.

Patrząc na rozpoznawalność jogi w Polsce i na świecie, możemy o niej powiedzieć, że jest postrzegana jako:

 • nowoczesna – wyznacza trendy – wiele czołowych marek buduje swoją rozpoznawalność jako nowoczesnej i awangardowej budując asocjacje związane z jogą
 • dynamiczna – także w Polsce joga rozwija się niezwykle dynamicznie, co pokazuje badanie Diagnoza Społeczna z 2015 roku, wskazujące na 300.000 osób ćwiczących jogę w Polsce (przyrost o 17% na przestrzeni dwóch lat od 2013 roku!)
 • solidna i godna zaufania – joga jako światowe dobro UNESCO jest zakorzeniona w żywej tradycji, nauce i kulturze światowej. W Polsce joga jest nauczana w ponad 300 profesjonalnych szkołach jogi oraz tysiącach fitness klubów.
 • naturalna i ekologiczna: joga jest postrzegana jako nierozerwalny element naturalnego i zdrowego stylu życia prowadzonego obecnie przez coraz większą ilość osób w Polsce. Jest także ściśle związana z postawami proekologicznymi. Osoby praktykujące jogę są świadomymi pro-ekologicznymi konsumentami.
 • uniwersalna: każdy może ćwiczyć jogę; w Polsce jest bardzo chętnie wybierana jako bezpieczna alternatywa dla innych form rekreacji ruchowej. Dlatego cenią ją panie w ciąży, seniorzy, osoby z problemami z kręgosłupem i wadami postawy. Jogę można ćwiczyć ją wszędzie i nie wymaga żadnych specjalnych sprzętów.
  prozdrowotna: przynosi korzyści zarówno dla ciała (poprawia kondycję, niweluje bóle kręgosłupa i stawów, zwiększa elastyczność) jak i umysłu (zwiększa koncentrację i pomaga radzić sobie ze stresem).

 Ambasadorzy Wydarzenia

Zapraszamy na całodniowy (10-18), rodzinny piknik z jogą! Niedziela 25 czerwca DZIEŃ JOGI na Polu Mokotowskim

(między ul. Fińską a Leszową – na tyłach Biblioteki Narodowej – zobacz MAPKĘ)

Już trzeci raz zapraszamy na całodniowy piknik na Pole Mokotowskie w Warszawie, gdzie w gronie przyjaciół, znajomych z maty i rodziny będziecie mogli wziąć udział w w niezliczonych atrakcjach, m.in.:

 • przez cały dzień darmowe sesje jogi, w dedykowanej do tego przestrzeni. Tu będziecie mogli spróbować wszystkich popularnych w Polsce stylów i metod jogi na poziomie początkującym,
 • koncerty: muzyki indyjskiej, gongów, inne,
 • zobaczycie pokazy stylów jogi oraz tańca indyjskiego, panele dyskusyjne, pokazy kulinarne, m.in. Karoliny i Maćka Szaciłło,
 • konkursy z nagrodami,
 • malowanie henną,
 • strefa zabaw dla dzieci, prowadzona przez animatorów dziecięcych oraz sesja jogi dla dzieci,
 • strefa kulinarna z pyszną wegetariańską, wegańską i indyjską kuchnią, naturalne lody, tłoczone soki, aromatyczna kawa, słodkości oraz wiele innych kulinarnych atrakcji,
 • najnowsze kolekcje ubrań, mat, akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków.

Zaczynamy o 10:00 sesją jogi dla każdego – bądź tam z nami! Szczegółowy program już wkrótce, po więcej klikaj na http://www.dzien-jogi.pl/

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt